Poznaj swojego dzielnicowego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Dzielnicowy to policjant, którego często spotykamy w swoim rejonie. To funkcjonariusz, który w trakcie wypełniania swoich obowiązków nastawiony jest głównie na kontakt z mieszkańcami, po to aby reagować na ich potrzeby.

Bardzo ważne jest aby każdy mieszkaniec znał swojego dzielnicowego, albo wiedział jak może go łatwo odszukać. Od pewnego czasu ułatwiała to mobilna aplikacja "Moja Komenda" ale funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koninie wyszli naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Od teraz będąc na poczcie,w sklepie czy odbierając swoje dziecko ze szkoły spotkać się będzie można z nowymi plakatami. Dzięki programowi "Razem dla bezpieczeństwa" na ulicach powiatu konińskiego, w budynkach użyteczności publicznej, w szkołach czy na przystankach pojawią się plakaty z wizerunkiem oraz danymi kontaktowego każdego dzielnicowego.

Takie działania dzielnicowych mają na celu przybliżenie społeczeństwu jego osoby, aby w przypadku zaistnienia potrzeby zainicjowania działań w swoim rejonie wiedzieli do którego z funkcjonariuszy mogą zwrócić się po pomoc.

 

Adrianna Karwowska-Kuna