"Razem dla bezpieczeństwa" wśród kierowców. - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

"Razem dla bezpieczeństwa" wśród kierowców.

Umieszczając naklejki z hasłem jedzie z nami dziecko wielu kierowców nie tyle manifestuje fakt, że jest rodzicem, ale przede wszystkim sygnalizuje innym kierowcom, aby Ci uważali. Zachowali większą czujność, dystans od poprzedzającego go pojazdu, ale byli także bardziej wyrozumiali dla kierowcy, który z powodu obecności dzieci, jedzie np. wolniej.

Naklejka "jedzie z nami dziecko" nie stanowi obowiązkowego wyposażenia samochodu, a jedynie, a może i aż element informacyjny. Komenda Miejska Policji w Koninie wspólnie z portalem Konin Dzieciom stworzyła pakiet naklejek informacyjnych na szyby pojazdów. Naklejki mają posłużyć przede wszystkim zwiększeniu świadomości wszystkich kierowców, że uczestnikami ruchu drogowego są również dzieci. Naklejki mają za zadanie przypominać również kierowcom już ją posiadającym że przewożą oni nie tylko dodatkowych pasażerów, ale także pasażerów którzy wymagają specjalnej opieki i często zwiększonej ostrożności.

Kierowca widzący pojazd doposażony w naklejkę, musi być świadomym tego, że  w pojeździe są wyjątkowi pasażerowie, czyli dzieci, które  mogą być bardziej podatne na kontuzje w przypadku zdarzeń drogowych.

W dniu wczorajszym w murach konińskiej komendy nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszej części naklejek. Na ręce Kierownika Wydziału Komunikacji Miasta Konina Pana Tadeusza Tyrańskiego oraz Sekretarza Starostwa Powiatu Konińskiego Pana Mirosława Kruszyńskiego wręczono naklejki, które będzie można otrzymać podczas rejestracji pojazdu.

W chwili obecnej nasze naklejki pełnią podwójną funkcje, w sytuacji jaką mamy obecnie, czyli fali upałów opanowującej cały kraj taka naklejka jest również wskazówką i informacją, że istnieje prawdopodobieństwo , że w zaparkowanym pojeździe znajduje się dziecko.Co stanowić może ogromne niebezpieczeństwo dla jego życia i zdrowia.

Niezależnie od tego czy jadą w pojeździe dzieci czy też nie, czy zdecydujemy się na umieszczenie naklejki na tylnej szybie pojazdu, czy nie, nasze zachowanie na drodze zawsze musi być takie samo: przemyślane, odpowiedzialne, zdecydowane i pozwalające innym na zachowanie bezpieczeństwa !

 

Adrianna Karwowska-Kuna