Aktualności

Konińscy policjanci podczas "Terenowej Gry Strażackiej" w Licheniu Starym.

W minioną sobotę na terenie całego Lichenia Starego miały miejsce zawody , których głównym celem oraz ideą jest propagowanie właściwych zachowań podczas sytuacji trudnych, często kryzysowych.

Konińscy policjanci bardzo często biorą udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach organizowanych na terenie całego powiatu. Tym razem odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów "Terenowej Gry Strażackiej". W zawodach uczestniczyło ponad 120 osób, podzielonych na kilkuosobowe zespoły. Zawodnicy mieli za zadanie odnaleźć wszystkie stanowiska i wykonać na nich  zadania, zarówno te sprawnościowe jak i te wymagające skupienia oraz logicznego myślenia.. Policjanci w ramach propagowania wiedzy na temat bezpieczeństwa oraz bezpiecznych zachowań stworzyli stanowisko bezpieczeństwa. Uczestnicy podczas ubierania się w cały policyjny strój musieli odpowiadać na pytania dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Wszystko musieli wykonać w jak najkrótszym czasie, bo to on odgrywał tu bardzo dużą rolę.

Podczas powyższego przedsięwzięcia nie mogło zabraknąć aspektu dotyczącego samej policji oraz zachęcenia przystąpienia do naszych szeregów. Szczególnie z uwagi na uczestników, którzy nawet podczas wakacji swój czas wolny poświęcają na kwestie związane z bezpieczeństwem.

 

Adrianna Karwowska-Kuna