Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków

Data publikacji 04.10.2018

Dzieci z przedszkola „Bolek i Lolek” zaprosiły policjantów z konińskiej komendy do wzięcia udziału w spotkaniu pod hasłem „Odblasków blask chroni nas”. Z zaproszenia skorzystali dzielnicowi: st. asp. Sławomir Białas i sierż. szt. Damian Plecka.

Każda rozmowa o bezpieczeństwie jest dla policjantów doskonałą okazją do uświadamiania młodych ludzi. Im prędzej zaczniemy, tym lepsze i szybsze efekty osiągniemy. Z drugiej strony kto ma opowiadać przedszkolakom o zagrożeniach, jak nie policjanci? W ich wieku policyjny mundur robi ogromne wrażenie.

Policjanci opowiadali dzieciom czym zajmują się na co dzień, na czym dokładnie polega ich praca, pokazywali elementy ubioru i wyposażenia. Dzielnicowi podczas spotkania szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym. Udzielili im wielu porad jak mają zachowywać się w poszczególnych sytuacjach – zwłaszcza podczas przechodzenia przez jezdnię. Ważnym elementem było też używanie odblasków, które mogą nawet uratować życie.

Po spotkaniu dzieci dostały od dzielnicowych breloczki odblaskowe, a dzieci w podziękowaniu za wizytę i cenne porady zaprosiły policjantów do obejrzenia przedstawienia „Bezpieczna droga do babci”.

Marcin Jankowski