Poznaj swojego dzielnicowego - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Poznaj swojego dzielnicowego

Data publikacji 05.10.2018

Prezentujemy sylwetkę kolejnego dzielnicowego z naszego powiatu. Policji zależy, aby każdy znał funkcjonariusza, który „sprawuje pieczę” na danym terenie. Jest to też jedno z zadań zawartych w programie „Razem dla bezpieczeństwa”.

Dzisiaj prezentujemy sylwetkę kolejnego dzielnicowego z Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Sierżant sztabowy Marcin Bednarek służy w policji od roku 2010, a dzielnicowym jest od pięciu lat. Prywatnie jest mężem i ojcem miesięcznego Mikołaja. Wśród zainteresowań wymienia sport i motoryzację.

Rejon służbowy, którym się "opiekuje", to ulice: 11 Listopada 4 – 20 (nr parzyste), Przemysłowa 2 – 78 (nr parzyste), Wyszyńskiego 2 – 22 (nr parzyste), Łąkowa.

Realizowane zadania priorytetowe to ograniczenie oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania wykroczeń i zachowań związanych z kradzieżami sklepowymi, spożywania alkoholu przed sklepami oraz w ich rejonie, zaśmiecania, niszczenie zieleni oraz zakłócenia porządku publicznego przez osoby nietrzeźwe oraz gromadząca się tam młodzież.

Marcin Jankowski