„Razem dla bezpieczeństwa” tym razem w Golinie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

„Razem dla bezpieczeństwa” tym razem w Golinie

Data publikacji 08.10.2018

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Golinie wraz z koleżankami z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii konińskiej komendy spotkali się z uczniami klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjum. Tematy dla młodzieży jak najbardziej aktualne: dopalacze, cyberprzemoc i alkohol.

Październik jest dziesiątym miesiącem realizacji autorskiego programu konińskich policjantów „Razem dla bezpieczeństwa”. Specjalne porozumienie podpisali włodarze wszystkich gmin w naszym powiecie. Zgodnie z zobowiązaniami policjanci prowadzą wiele spotkań z mieszkańcami, podczas których otrzymują oni różnego rodzaju materiały traktujące o bezpieczeństwie.

4 października w gimnazjum w Golinie odbyło się spotkanie, które prowadzili dzielnicowi z gminy Golina oraz policjantki z konińskiej prewencji. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z terenu całej gminy oraz gimnazjaliści z klas III Gimnazjum w Golinie.

Policjantki przedstawiły uczniom główne zasady wynikające z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, konsekwencjach wynikających z uzależnienia od narkotyków, czy dopalaczy, a zagadnienia te poparte były tez krótkimi filmami. Młodzież dowiedziała się też o możliwościach prawnego ścigania sprawców cyberprzemocy i dowiedzieli się też na czym ona właściwie polega.

Dzielnicowi przekazali dyrekcjom szkół opracowane przez siebie karty dydaktyczne dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Natomiast burmistrz Goliny przekazał profesjonalne torby medyczne, które będą mogły być wykorzystywane podczas wszelkich wycieczek, imprez sportowych itp. To nie był jeszcze koniec podarunków. Przedstawiciele fundacji „Czeremcha” z Kolna przekazali dla najmłodszych dzieci specjalne węże spacerowe, które używane podczas spacerów znacznie poprawiają bezpieczeństwo maluchów.

Marcin Jankowski