Aktualności

„Razem dla bezpieczeństwa” – działania w Rychwale

Data publikacji 11.10.2018

Dzielnicowi z Rychwała wraz z koleżankami z Wydziału Prewencji konińskiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”, ale tym razem odbyły się one nieco inaczej.

„Trzeźwy poranek” to działania, które kojarzy niemal każdy kierowca. Polegają na zmasowanych kontrolach trzeźwości kierowców wszelkich pojazdów. Jednak policjantki z konińskiej prewencji wraz z dzielnicowymi z Komisariatu Policji w Rychwale postanowili nieco zmodyfikować sposób prowadzenia tych działań.

Autorski program konińskich policjantów „Razem dla bezpieczeństwa” to program stricte prewencyjny. Dlatego też dzięki środkom pozyskanym od samorządów, które do programu przystąpiły, policjanci zakupili jednorazowe testery trzeźwości. I właśnie takie urządzenia były w ubiegłą sobotę 6 października rozdawane przechodniom w Rychwale.

Przechodnie, którzy napotkali wtedy policjantów otrzymali oprócz jednorazowych alkotestów także elementy odblaskowe, które już coraz bardziej potrzebne są ze względu choćby na szybko zapadający zmrok i obowiązek ich używania poza terenem zabudowanym.

Marcin Jankowski