Z przedszkolakami o bezpieczeństwie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Z przedszkolakami o bezpieczeństwie

Data publikacji 25.10.2018

Policjanci z Zespołu ds Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii odwiedziły dzieci w dwóch przedszkolach. Rozmawiały z nimi o bezpieczeństwie pieszych w ruchu drogowym.

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – idąc tokiem tego mądrego przysłowia policjantki z Wydziału Prewencji konińskiej komendy wciąż spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Oczywistym jest, że nad ich bezpieczeństwem czuwają rodzice, czy opiekunowie, ale chyba każdy wie, że wystarczy mała chwila nieuwagi, żeby maluch wymknął się spod kontroli, a wtedy dobrze by było, żeby wiedział jak się zachować.

Właśnie dlatego organizowane są spotkania dzieci z policjantami. Oczywiście, że pani w przedszkolu tez mogłaby mówić o zasadach bezpieczeństwa, ale pani nie ma munduru, który bardzo przemawia do małych dzieci. Dla nich policjant jest kimś ważnym i mówi im o ważnych rzeczach.

W poniedziałek 22 października policjantki z konińskiej prewencji pojawiły się w dwóch przedszkolach: nr 4 w Koninie oraz w Starym Mieście. Dzieci jak zwykle ciepło przyjęły funkcjonariuszki i z ochotą uczestniczyły w zajęciach. Mamy nadzieję, że dużo z nich wyniosły, zapamiętały i będą stosować.

Marcin Jankowski