Z seniorami o bezpieczeństwie w PWSZ - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie w PWSZ

Data publikacji 29.10.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie wzięli udział w zorganizowanym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych spotkaniu, podczas którego przekazali informacje o zagrożeniach, na które mogą się natknąć. Uczestnicy otrzymali też ulotki z ostrzeżeniami.

Komenda Główna Policji oraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisali umowę o wzajemnej współpracy skierowanej na poprawę bezpieczeństwa osób starszych. W ramach tej umowy ZUS zaprosił konińskich policjantów do wzięcia udziału w spotkaniu zorganizowanym w piątek 26 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie.

Policjantka z konińskiej prewencji zaprezentowała zebranym prezentację dotyczącą oszustw na szkodę seniorów. Zebrani dowiedzieli się jak postępują przestępcy, jakich metod używają oraz jak można się ustrzec przed ich działaniami. Aby wiadomości nie zostały szybko zapomniane szef konińskiej prewencji nadkom. Maciej Antas rozdał uczestnikom spotkania ulotki, na których policjanci umieścili podstawowe informacje z zakresu bezpieczeństwa – zwłaszcza obrony przed oszustami.

Marcin Jankowski