Policjanci ostrzegali przy cmentarzach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci ostrzegali przy cmentarzach

Data publikacji 31.10.2018

Mundurowi z Wydziału Prewencji pojawili się dzisiaj przy konińskich cmentarzach, aby ostrzegać przed zagrożeniami. Podpowiadali też jak uniknąć stania w dużych korkach i przypominali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Kilka dni w okolicach „Wszystkich Świętych” to czas gigantycznego ruchu na drogach i olbrzymie zapotrzebowanie za miejsca parkingowe w okolicach cmentarzy. Co roku przygotowywane i publikowane na internetowej stronie komendy są szczegółowe mapki obrazujące zmiany w organizacji ruchu, a nawet znaki drogowe, jakie na ten czas będą ustawione przy cmentarzach.

Dzielnicowy i policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii pojawili się dzisiaj przy konińskich cmentarzach i rozmawiali z mieszkańcami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Ostrzegali też przed zachowaniami, które sprzyjać by mogły złodziejom grasującym w tych dniach po cmentarzach. Dotyczy to szczególnie kobiet, które nieraz pozostawiają torebki na pomnikach albo niosąc znicze trzymają je „na plecach” zupełnie zapominając o ich obecności – a to świetna okazja dla kieszonkowca.

Wszyscy, którzy rozmawiali z policjantami dostali ulotki, na których były zawarte zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na które w tych dniach trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wiele uwag policjanci kierowali w stronę pieszych. Tak duże natężenie ruchu sprawi, że będą narażeni bardziej niż zwykle.

Marcin Jankowski