Aktualności

Policjanci z Sompolna odwiedzili uczniów z kilku szkół

Data publikacji 19.09.2019

Dzielnicowy i policjant patrolowy przez dwa ostatnie dni odwiedzili trzy szkoły na terenie gminy Sompolno. Plan priorytetowy dzielnicowego zakłada poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwłaszcza niechronionych jego uczestników.

Uczniowie ze szkół podstawowych w Mąkolnie, Lubstowie i Ośnie Górnym spotkali się z policjantami z Komisariatu Policji w Sompolnie. Rozmów o bezpieczeństwie nigdy dość, a że w uczniowskie szeregi wstąpiły kolejne dzieci, to należy zacząć ich edukację. Nie zaszkodzi też przy okazji odświeżyć pamięć tym starszym.

Policjanci przedstawiali prezentację multimedialną, przy pomocy której tłumaczyli w przystępny dla dzieci sposób przepisy ruchu drogowego, omawiali zagrożenia na jakie mogą być narażeni i tłumaczyli jak ich uniknąć. Ważnym punktem omawianym we wszystkich szkołach był obowiązek stosowania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drogach po zmroku poza terenem zabudowanym. Przez najbliższe tygodnie będzie to z pewnością temat nr 1 policyjnych pogadanek.

Najmłodsze dzieci – pięciolatki te z „zerówki” dostały od policjantów elementy odblaskowe, natomiast starci z klas I – VIII otrzymali ulotki przypominające zasady bezpiecznego zachowania się na drodze.

Marcin Jankowski