Dzielnicowy z Konina drugi na szczeblu wojewódzkim - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzielnicowy z Konina drugi na szczeblu wojewódzkim

Data publikacji 23.09.2019

Aspirant sztabowy Sławomir Białas stanął na drugim stopniu podium wojewódzkich eliminacji XII ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku 2019”. Z całego województwa do zawodów przystąpiło kilkuset dzielnicowych.

Drugie miejsce w zawodach na szczeblu wojewódzkim, to bez wątpienia największy sukces konińskich dzielnicowych w tej imprezie od lat. Aspirant sztabowy Sławomir Białas reprezentował Komendę Miejską Policji w Koninie po raz czwarty, ale po raz pierwszy zajął tak wysoką lokatę.

Podczas kilkudniowych zmagań, które odbyły się w Szkole Policji w Pile koniński dzielnicowy ustąpił jedynie zwycięzcy – dzielnicowemu z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Asp. szt. Sławomir Białas jest dzielnicowym od blisko 8 lat, z czego nieco ponad 6 lat w konińskiej komendzie. Rejon służbowy, którym „się opiekuje” to ulice Kolejowa, Traugutta, Powstańców Styczniowych, Al. 1. maja, Tuwima, Solskiego, Broniewskiego i Kleczewska (niektóre z nich po części).

To jednaj jeszcze nie koniec zmagań dzielnicowego Białasa. Pod koniec października wraz ze zwycięzcą ze Słupcy będą oni reprezentować nasze województwo na zawodach ogólnopolskich, które odbędą się w Katowicach.

Marcin Jankowski

  • Zwycięzcy  i inni uczestnicy turnieju dzielnicowych
  • I Zastępca komendanta wojewódzkiego wręcza konińskiemu dzielnicowemu puchar za drugie miejsce
  • I Komendant Szkoły Policji w Pole wręcza konińskiemu dzielnicowemu puchar za drugie miejsce