Sompolno/Skulsk – działania dzielnicowych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Sompolno/Skulsk – działania dzielnicowych

Data publikacji 10.10.2019

We wtorek w Sompolnie, a w środę w Skulsku dzielnicowi prowadzili kolejne działania w ramach swoich planów priorytetowych i programu „Razem dla bezpieczeństwa”. W pierwszym przypadku odbiorcami były dzieci, a w drugim dorośli.

Dzielnicowi, to policjanci tzw. pierwszego kontaktu. Nietrudno zauważyć, że są to policjanci bardzo aktywni w swoich rejonach działania. Bez przerwy podejmują inicjatywy mające na celu podnoszenie bezpieczeństwa wśród mieszkańców, a także świadomość zagrożeń, na które narażone są szczególnie osoby starsze.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Sompolnie sierż. szt. Krzysztof Skoczylas wraz z drugim policjantem pojawili się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Sompolnie. Spotkali się tam z uczniami klas I – III. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie w drodze do szkoły i opowiedzieli o zawodzie policjanta.

Natomiast dzielnicowy ze Skulska mł. asp. Arkadiusz Strzeszyński podczas Trzeciego Festiwalu Biegowego Gminy Skulsk dbał na trasie biegu o bezpieczeństwo biegaczy, a spotkania wykorzystał na promowanie swojego planu priorytetowego.

  • Policjanci rozmawiją z dziećmi o bezpieczeństwie
  • Policjanci rozmawaiją z dziećmi o bezpieczeństwie
  • Dzielnicowy zabezpiecza bieg
  • Dzielnicowy podczas rozmowy z mieszkańcem