Kleczew – policjanci odwiedzili uczniów w szkole - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kleczew – policjanci odwiedzili uczniów w szkole

Data publikacji 30.10.2019

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kleczewie pojawili się w Szkole Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym. Naturalnie w celu krzewienia zasad bezpieczeństwa wśród najmłodszych.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie od lat praktykują spotkania w szkołach i prelekcje na temat bezpieczeństwa. Wiadomo – „czym skorupka za młodu nasiąknie...”. W myśl tej zasady policjanci niestrudzenie odwiedzają szkoły na terenie powiatu, a w Koninie organizują „Drzwi otwarte”. Wszystko po to, aby wpajać od najmłodszych lat zasady bezpieczeństwa oraz przybliżyć najmłodszym obywatelom pracę policjanta.

Tydzień temu dzielnicowy z Kleczewa pojechał do uczniów ze Szkoły Podstawowej w Budzisławiu Kościelnym. Okazało się, że dzieci już sporo wiedzą na temat bezpiecznego zachowania czy to na drodze, czy też w innych sytuacjach. Policjanci przypomnieli też numery alarmowe i zasady powiadamiania służb w niebezpiecznych sytuacjach. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, w końcu nie co dzień można pobawić się taką zabawką.

Marcin Jankowski

  • dzieci w szkole podczas spotkania z policjantem
  • dzielnicowy podczas spotkania z dziećmi
  • dzielnicowy omawia zasady przechodzenia przez jezdnię