Sompolno – dzielnicowi znowu w akcji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Sompolno – dzielnicowi znowu w akcji

Data publikacji 31.10.2019

Plany priorytetowe dzielnicowych nadal są „oczkiem w głowie”. Wszelkie działania prewencyjnie przekładają się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa, więc warto je przeprowadzać. Dzielnicowi ze Sompolna doskonale o tym wiedzą.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sompolnie w ubiegłym tygodniu spotkali się uczniami w Szkole Podstawowej w Sompolnie. Przygotowali dla nich prezentacje multimedialną dotyczącą odpowiedzialności karnej nieletnich. W głowach młodych ludzi są duże pokłady fantazji i często nie zdają sobie sprawy z tego, że właśnie popełniają przestępstwo, np. wrzucając zdjęcie rówieśnika do Internetu. Takie spotkania mają ich uświadomić co wolno, a czego nie wolno. Policjanci rozmawiali też na temat zgubnych skutków zażywania narkotyków i dopalaczy.

Kolejne działania dzielnicowi prowadzili już we współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy. Bezpieczeństwo na drogach to temat bliski i dzielnicowym i drogówce, więc taka współpraca jest chętnie podejmowana. Policyjne patrole na drogach w miejscach, a których wiemy, że jest tam przekraczana dozwolona prędkość na pewno będą pojawiać się częściej.

Marcin Jankowski

  • dzielnicowy na spotkaniu z uczniami w szkole
  • dzielnicowy na spotkaniu z uczniami w szkole
  • dzielnicowy na spotkaniu z uczniami w szkole
  • policjanci mierzą prędkość na drodze
  • policjanci mierzą prędkość na drodze