Policjanci szkolili dyrektorów i nauczycieli - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci szkolili dyrektorów i nauczycieli

dsc_1728Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie w ciągu dwóch dni przeszkolili ponad 800 dyrektorów i nauczycieli. Tematem były zagrożenia terrorystyczne i dopalacze. W szkoleniu wzięli udział pedagodzy z czterech powiatów.

Podobne szkolenia zostały zaplanowane i przeprowadzone w całej Wielkopolsce. W szkoleniach wzięli udział ludzie związani ze szkołami z powiatów konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego, a prowadzili je policyjne negocjator, pirotechnik i specjalista z zakresu pracy z nieletnimi.

Zaplanowane jakiś czas temu szkolenie okazało się bardzo na czasie, bowiem tematem jednego z wykładów omówionym przez policyjnego negocjatora, Naczelnika Wydziału Prewencji nadkom. Macieja Antasa było zachowanie się w sytuacji bycia zakładnikiem, czy reagowanie przez pracowników szkoły na pojawienie się w placówce osobnika z bronią, czy zagrażającemu dzieciom w inny sposób.

Policyjny pirotechnik asp. Jacek Łysek przekazał swoją wiedzę z zakresu rodzajów i budowy znanych ładunków wybuchowych i omówił algorytm postępowania w razie stwierdzenie podłożenia urządzeni wybuchowego w placówce.

Substancje psychoaktywne w świetle danych statystycznych Policji oraz ich wpływ na zachowanie człowieka i szeroko pojęte cyber zagrożenia, to tematy omówione przez funkcjonariusza Zespołu ds. Nieletnich i Patologii mł. asp. Macieja Adamczewskiego.

{galeria}szkolenie_zychlin{/galeria}