Policjanci szkolili gimnazjalistów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci szkolili gimnazjalistów

dsc_2045Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji wspólnie z terapeutą z MONAR-u i specjalistą ze Szpitala Psychiatrycznego w Bydgoszczy prowadzili zajęcia dla wybranych gimnazjalistów z konińskich szkół. Pierwsze zajęcia odbyły się we wrześniu, natomiast drugie w miniony poniedziałek i wtorek.

Warsztaty odbyły się w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie w poniedziałek i wtorek. Zajęcia są częścią szerszego autorskiego programu konińskiej prewencji pn. „Agresji, Uzależnieniom – Stop”. W zajęciach uczestniczyło po kilku uczniów z każdego gimnazjum w Koninie. Oni z kolei zdobyte doświadczenia przekażą swoim koleżankom i kolegom. Policjanci wraz z gośćmi przeszkolili w ten sposób około 50 osób.

Terapeuta z MONAR-u rozmawiał z uczniami o asertywności i umiejętności odnalezienia się wśród rówieśników zażywających środki odurzające oraz do kogo zwrócić się lub wysłać kogoś potrzebującego pomocy

Specjalistka z Bydgoszczy natomiast uczyła gimnazjalistów jak bezpiecznie rozładowywać ataki agresji. Szczególnie z tym ostatnim zdaje się nie radzić sobie spora rzesza młodzieży, więc takie warsztaty z pewnością pomogą w nerwowych sytuacjach.

{galeria}warsztaty_04.2016{/galeria}