Bezpieczne Wakacje - działania prewencji - wideo - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Bezpieczne Wakacje - działania prewencji - wideo

dsc_2649Od poniedziałku do dzisiaj policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy oraz komisariatu w Ślesinie przeprowadzili działania „Bezpieczne Wakacje 2016”. Łącznie udział w nich wzięło ponad 1000 dzieci ze szkół w Koninie i w gminie Ślesin.

W poniedziałek i wtorek policjanci spotkali się z uczniami z konińskich szkół w ośrodku nad jeziorem w Gosławicach. Współorganizatorami byli strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży pożarnej w Koninie. Policjanci tłumaczyli dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, jak zachować się gdy natrafimy na groźnego psa oraz jakie niebezpieczeństwa będą im grozić podczas wakacji.

Strażacy uczyli najmłodszych zasad udzielania pierwszej pomocy, zaprezentowali sprzęt ratunkowy, jakiego używają na wodzie. Opowiadali też o zagrożenia pożarem, na jakie mogą natknąć się podczas wakacyjnego wypoczynku.

Dzisiaj dzieci z gminy Ślesin przyjechały nad jezioro do Lichenia Starego. Tak także czekali na nich policjanci i strażacy z miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Tutaj także odbył się pokaz z użyciem policyjnego psa, a policjanci pełniący służbę na wodzie zaprezentowali popularne sprzęty do ratowania tonących.

Ważnym elementem dzisiejszego spotkania był pokaz ratowania tonącego człowieka. Co ciekawe czynności życiowe przywracali rówieśnicy dzieci – członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym.

{galeria}bezpieczne_wakacje_2016{/galeria}

{flvremote}http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/biblioteka/filmy3/konin-wakacje.flv{/flvremote}