Kontrole trzeźwości na autostradzie - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kontrole trzeźwości na autostradzie

Policjanci z konińskiej „drogówki” kontrolowali wczoraj trzeźwość kierowców jadących autostradą A-2. Wyniki nie są przerażające, ale i nie idealne.

Wczoraj od samego rana mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koninie pojawili się na autostradzie A-2, a konkretnie przy punkcie poboru opłat w Żdżarach. Policyjne kontrole miały na celu przede wszystkim badanie stanu trzeźwości kierowców, którzy jechali zarówno w kierunku do Poznania, jak i do Warszawy. Patrole obecne też były na innych drogach, ale główne działania prowadzono właśnie tam.

Policjanci zbadali trzeźwość 919 kierowców, w przeważającej większości samochodów dostawczych i ciężarowych. Na samej autostradzie na szczęście tylko dwóch nie powinno prowadzić: obywatel Ukrainy kierował ciężarowym dafem, mając w wydychanym powietrzu 0,27 promila alkoholu, a kierujący dostawczym fiatem mieszkaniec Łodzi prowadził pomimo „posiadania” w organizmie 0,67 promila alkoholu. Poza nimi policjanci zatrzymali też nietrzeźwą kobietę, która kierowała w Główiewie audi, a w wydychanym powietrzu miała blisko promil alkoholu, natomiast najbardziej nietrzeźwy wczoraj był kierowca osobowego mercedesa zatrzymany na ul. Poznańskiej – wynik jego badania, to 1,05 promila.

Wyniki policyjnych działań nie wyglądają więc tragicznie, ale potwierdzają, że niektórzy wciąż lekceważą sobie kwestię bezpieczeństwa i odpowiedzialności podczas kierowania samochodami. Wszyscy zatrzymani wczoraj nietrzeźwi stracili oczywiście swoje prawa jazdy i za swoje wykroczenia i przestępstwa staną przed sądem.