Kontrole na przejazdach kolejowych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kontrole na przejazdach kolejowych

Policjanci z konińskiej „drogówki” wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei obserwowali wczoraj zachowania kierowców na przejazdach kolejowych. Niestety wielu z nich bagatelizuje zagrożenie, jakie może tam na nich czyhać.

Podobne działania prowadzone są cyklicznie i właściwie zawsze znajdą się kierowcy, którzy za swoje zachowanie muszą zapłacić mandat. Karani są zresztą nie tylko kierowcy. Niektórzy piesi także ryzykują spotkanie z pociągiem, a swoje wykroczenia najczęściej tłumaczą pośpiechem.

W pobliżu przejazdów kolejowych cyklicznie pełniło służbę wczoraj blisko 20 policjantów oraz 3 funkcjonariuszy SOK. Skontrolowali oni 52 samochody, a 12 kierowców otrzymało mandaty karne. Najczęściej popełnianym wykroczeniem jest niestosowanie się do znaku „Stop”. Kierowcy najczęściej tłumaczą, że pociągi jeździ bardzo rzadko i dlatego nie zatrzymują się, aby się upewnić, że nie nadjeżdża. Niestety może się zdarzyć, że akurat nadjedzie, a starcie ze stalowym kolosem najczęściej kończy się śmiercią.

Marcin Jankowski