Aktualności

Policjanci kontrolowali prędkość – często musieli sięgać po mandaty

Nadmierna prędkość to bardzo częsta przyczyna wypadków drogowych i to tych ze skutkiem śmiertelnym. Dlatego też działania polegające na jej kontrolowaniu są często prowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy. Odbyły się też wczoraj i wielu kierowców musiało zostać ukaranych mandatami.

Telewizja i Internet pełne są spotów dotyczących jazdy z mniejszą prędkością. Nierzadko pokazują one ludzkie tragedie, jakie towarzyszą wypadkom spowodowanym przez zbyt szybką jazdę. Okazuje się jednak, że nie działa to na wyobraźnię wszystkich kierowców. Wielu z nich wciąż zbyt mocno wciska pedał gazu w podłogę. Bardzo często wykroczenie to popełniają kierowcy młodzi i nie mający doświadczenia, co w połączeniu ze zwiększającą się mocą samochodów stanowi mieszkankę iście wybuchową.

Podczas działań w poniedziałek 7 maja do służby skierowanych zostało 22 policjantów z konińskiej „drogówki”. Skontrolowali oni 124 samochody. Niestety aż 68 kierowców, czyli ponad połowa, przekroczyła dozwoloną prędkość i zostali ukarani mandatami karnymi. Jeden z kierowców bardzo mocno przesadził z prędkością w terenie zabudowanym i przekroczył ją o ponad 50 km/h, co oprócz ukarania mandatem skutkować musiało zatrzymaniem mu uprawnień na 30 miesiące.

Marcin Jankowski