„Kryształowe Gwiazdy” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

„Kryształowe Gwiazdy”

Data publikacji 28.11.2017

Już trzynasty raz uhonorowano funkcjonariuszy, którzy uratowali ludzkie życie, wykazując się szczególną odwagą i determinacją w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

Gala wręczenia „Kryształowych Gwiazd” na stałe wpisała się w kalendarz ważnych wydarzeń dla wielkopolskich stróżów prawa. W tym roku to szczególne wyróżnienie wręczone zostało po raz trzynasty policjantkom i policjantom, którzy w trakcie codziennej służby, narażając swoje życie lub zdrowie przyczynili się do uratowania ludzkiego życia.

W tym roku Kryształową Gwiazdą wyróżniono 124 funkcjonariuszy. Liczba corocznych laureatów pokazuje, że niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, często z narażeniem własnego życia, jest w policyjnej służbie niemalże codziennością. Tegoroczna gala odbyła się 27 listopada w poznańskim Domu Żołnierza. Słowa wdzięczności i uznania dla policjantów wyraził w pierwszej kolejności Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka,który wspólnie z Przewodniczącym Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego podinsp. Andrzejem Szarym wręczył funkcjonariuszom te wyjątkowe wyróżnienia.

Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się również konińscy funkcjonariusze, a są nimi:

sierż. szt. Michał KACZMAREK i sierż. szt. Tomasz KUCAL, którzy 21 lutego 2017 roku, z polecenia dyżurnego, udali się na interwencję, gdzie mężczyzna miał próbować popełnić samobójstwo. Na miejscu funkcjonariusze wśród terenów leśnych zauważyli mężczyznę, który siedział na torowisku. Gdy mężczyzna ten zauważył podbiegających policjantów położył się na torach i chwycił się szyny. Funkcjonariuszom udało się ściągnąć desperata, gdy pociąg był ok. 50 metrów przed niedoszłym samobójcą. Policjanci narażając własne życie uratowali mężczyznę.

 

st. sierż. Piotr WOJCIESZAK i st. post. Andrzej BRUD – koniński policjant, który pełniąc służbę w Komendzie Powiatowej w Kole 13 stycznia 2017 roku udał się na interwencje w gminie kolskiej. Na miejscu interweniujący policjanci zauważyli częściowo palący się budynek mieszkalny. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz budynku znajdują się osoby i nie bacząc na zagrożenie własnego życia, weszli do środka. W wyniku tych działań, z wnętrza budynku, wyprowadzili aż 4 osoby.

 

Odznaczeni policjanci służbę pełnią w Komisariacie Policji w Sompolnie oraz w Wydziale Patrolowo- Interwencyjnym w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

Wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.