Aktualności

Wojewódzka kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” już trwa.

Data publikacji 29.11.2017

Inicjatywa dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym ma przypomnieć kierowcom o konieczności poprawnego ustawienia samochodowych reflektorów. Bezpłatnie będzie można tę kwestię sprawdzić w wyznaczonych punktach, a wszystko - z myślą o poprawie bezpieczeństwa.

Celem tego przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno–zimowym zagrożenia, wynikające z niesprawnego lub nieprawidłowego oświetlenia pojazdów z jednoczesnym propagowaniem zasady: „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd. Celem działań jest stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na wytypowanych stacjach diagnostycznych. W powiecie konińskim w dniach 02, 09 i 16 grudnia bieżącego roku kierujący będą mieli możliwość sprawdzenia swojego pojazdu w niżej wymienionych miejscach:

  • Mechanika i Blacharstwo Pojazdowe Jan Goiński SKP Kleczew ul.50 Lecia Kopalni Konin 15,

  • Zakład Handlu i Usług Stanisław Kopaczewski Rychwał ul. Kwiatowa 15,

  • Polsad Jacek Korczak Stare Miasto ul. Ogrodowa 73,

  • KWB Konin w Kleczewie Zakład Transportu w Kazimierzu B. ul. Biurowiec 2 ,

  • Przedsiębiorstwo Budowlano-Telekomunikacjene „Telkon” Sp. zo.o. Konin ul. Spółdzielców 12

     

    Celem naszych wspólnych działań będzie dotarcie do jak największej grupy kierowców i zminimalizowanie liczby pojazdów z niesprawnym oświetleniem, a co za tym idzie zadbanie o wspólne bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.