Rower od policjantów dla niepełnosprawnego Kamila - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Rower od policjantów dla niepełnosprawnego Kamila

Data publikacji 23.03.2018

Komendant z Komisariatu Policji w Sompolnie podinsp. Dariusz Hamela zorganizował zbiórkę na rower dla niepełnosprawnego chłopca. Zaangażował policjantów z sompoleńskiego komisariatu, Straż Miejską w Koninie i grono ludzi dobrej woli.

Jak dziś wspomina komendant Hamela pomysł zrodził się 14 miesięcy temu. Był wtedy na uroczystości w Ośrodku Rechabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym w Marianowie. Ośrodek położony jest na terenie działania komisariatu w Sompolnie, stąd obecność komendanta. Wręczono wtedy 5 rowerów wychowankom ośrodka, ale komendantowi w pamięci zapadł zrozpaczony chłopiec, który roweru nie dostał.

Ponieważ policjanci z Sompolna już wcześniej wspomagali potrzebujących (paczki świąteczne w 2016 roku), pomysł na pomoc dla chorego Kamila zrodził się bardzo szybko i podinsp. Hamela rozpoczął jego realizację. Do dołączenia do sompoleńskich policjantów namówił też strażników miejskich z Konina oraz inne prywatne osoby i firmy. Wspólnym wysiłkiem udało się zakupić wymarzony rower dla Kamila.

W czwartek 22 marca w ośrodku w Marianowie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu choremu chłopcu, którego podinsp. Dariusz Hamela dokonał wraz z Kierownikiem Ogniwa Prewencji komisariatu w Sompolnie st. asp. Arturem Kowalskim. Kamil był bardzo wzruszony. Niemal rzucił się na komendanta i serdecznie uściskał w podziękowaniu, a ponieważ nie może mówić, użył syntezatora mowy w tablecie, który za niego wypowiedział słowa podziękowania. Przygotował też pamiątkowe podziękowania, które wręczył komendantowi. Na uroczystości obecny był także proboszcz z parafii w Lubstówku ksiądz Sławomir Mrugała, który poświęcił nowy środek transportu Kamila.

 

Marcin Jankowski