Policyjni biegacze znowu wystartowali - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policyjni biegacze znowu wystartowali

Data publikacji 16.04.2018

W sobotę 7 kwietnia i 14 kwietnia policjantki i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie pojawili się na startach kolejnych tegorocznych biegów. O ile pierwszy bieg w Bielawach odbył się na dystansie 8 km, to już w minioną sobotę wystartowali w półmaratonie w Poznaniu.

Coraz lepsza pogoda sprzyja organizowaniu kolejnych biegów, a policyjni biegacze chętnie stają do rywalizacji. W środę 7 kwietnia Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Maciej Antas wraz ze swoją podwładną – specjalistą z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii asp. szt. Katarzyną Wiśniewską wystartowali w biegu zorganizowanym przez Kobiecy Klub Sportowy Endorfiny w Bielawach w gminie Kazimierz biskupi. Obok nich na linii startu stanęło 90 innych biegaczy oraz 30 zawodników nordic walking na czele z wiceprezydentem Konina Sławomirem Lorkiem.

Kolejny sprawdzian formy biegaczy był już dużo poważniejszy. Ten sam Naczelnik Wydziału Prewencji, tym razem w towarzystwie oficera dyżurnego asp. szt. Mariusza Pigulskiego stanęli na starcie 11. PKO Poznańskiego Półmaratonu. Wraz z nimi na trasę wystartowało ponad 12000 biegaczy.

Gratulujemy zapału, kondycji i pomysłu na spędzenie wolnego czasu. Życzymy kolejnych udanych startów na coraz dłuższych dystansach.

Marcin Jankowski