Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn

Data publikacji 24.04.2018

Być może nawet do 10 lat więzienia będzie grozić dwóm mężczyznom zatrzymanym w niedzielę i poniedziałek przez policjantów z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Obydwaj przy pomocy skradzionych kart płatniczych dokonywali płatności zbliżeniowych.

Mężczyźni występują w zupełnie różnych sprawach i nic ich nie łączy oprócz tego, że zatrzymali ich ci sami policjanci – funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Same zatrzymania nastąpiły w kilkadziesiąt godzin po zgłoszeniu przez pokrzywdzonych utracenia kart płatniczych. Nieczęsto zdarza się, aby czynności operacyjne dały efekty w tak krótkim czasie.

Jako pierwszy w niedzielę został zatrzymany 33-letni mieszkaniec Konina. Policjantom tłumaczył, że znalazł leżącą na chodniku przy ulicy Chopina kartę bankową i przy jej pomocy zrobił niewielkie zakupy, a także pięciokrotnie zatankował paliwo. To wszystko w sumie na kwotę 284 zł. Straty nie są wielkie dzięki zapobiegliwości właściciela karty, który ustanowił limit transakcji zbliżeniowych na 300 zł.

Natomiast w nocy 22/23 kwietnia 2018 r w gminie Rzgów z niezamkniętego samochodu skradziono portfel, w którym były dokumenty, karta bankowa oraz 30 zł. W tym przypadku także sprawca natychmiast zaczął używać karty i 10 razy zapłacił nią za niewielkie zakupy na łączną kwotę niespełna 310 zł. On też został szybko „namierzony” i zatrzymany przez konińskich kryminalnych. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Konina.

Obydwaj mężczyźni przed sądem odpowiedzą za popełnione czyny. Za tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat więzienia.

Marcin Jankowski