Policjanci uratowali desperata przed samobójstwem - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperata przed samobójstwem

Data publikacji 15.10.2018

W niedzielę wieczorem policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego w ostatniej chwili uniemożliwili skok z mostu do Warty 19-letniemu mieszkańcowi Konina. Był tak zdesperowany i wzburzony, że policjanci musieli go obezwładnić.

W niedzielę 14 października tuż przed 20:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie poinformował patrole przez stację, że z domu w starej części Konina wyszedł młody mężczyzna i że może mieć myśli samobójcze.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania desperata na konińskich bulwarach. W pewnym momencie zauważyli, że po moście na ul. Warszawskiej idzie mężczyzna, którego rysopis odpowiadał temu podanemu przez dyżurnego. Policjanci pobiegli w jego stronę.

Nie reagował on na wezwania funkcjonariuszy do zatrzymania się. Kiedy ci byli już blisko, mężczyzna nagle przewiesił się przez barierkę i chciał skoczyć z mostu do wody. Dosłownie w ostatniej chwili policjanci chwycili go za nogi. Wciągnęli go z powrotem w bezpieczne miejsce. 19-latek by jednak tak pobudzony i agresywny, że policjanci musieli go obezwładnić, aby nie zrobił sobie krzywdy.

W kieszeni mężczyzna miał napoczętą butelkę wódki, którą wcześnie wypił. Funkcjonariusze wezwali na miejsce karetkę pogotowia, której załoga zabrała desperata do szpitala.

Marcin Jankowski