Policjanci na „Konińskim dniu nauki i techniki” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci na „Konińskim dniu nauki i techniki”

Data publikacji 25.10.2019

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie odbył się dzisiaj pierwszy „Koniński dzień nauki i techniki”. Konińscy policjanci mieli tam swoje stoisko.

„Dzień nauki i techniki” został zorganizowany po raz pierwszy, a auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie już była wypełniona. Nie byliśmy jedną służbą mundurową. Tuż obok ze swoim sprzętem rozstawieni byli strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

Policjanci zabrali ze sobą sprzęt, którego używają w codziennej służbie. Były urządzenia do badania trzeźwości, obecności narkotyków ślinie, czy pomiarów prędkości. Wielu z zainteresowaniem słuchało mini wykładu o możliwościach, działaniu i sposobie używania paralizatora TASER. Nie mogło też zabraknąć broni, w tym najnowszego nabytku polskiej policji pistoletu REX. Chętni mogli bardzo długo słuchać objaśnień policyjnego instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Tuż obok ulokowany był technik kryminalistyki ze swoją walizą pełną przeróżnych sprzętów. To także miało sporą rzeszę zainteresowanych. W pewnej odległości od policyjnego stoiska ustawiony był także policyjny motocykl, którego używają policjanci z Wydziału Duchu Drogowego.

Okazuje się, że wielu młodych ludzi interesuje się tematyką policyjną, naszym sprzętem i codziennymi zmaganiami. Mamy nadzieję, że przełoży się to na wzrost ilości podań o przyjęcie do służby. Policyjni kadrowcy są do dyspozycji.

Marcin Jankowski