9 BIEG SŁUŻB MUNDUROWYCH

Data publikacji 28.08.2023

W minioną sobotę 26 sierpnia odbył się w Rzgowie 9. Bieg Służb Mundurowych o mistrzostwo Wielkopolski na dystansie 10 km. Impreza jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Miejscowość Rzgów w sobotnie popołudnie była w centrum uwagi wielu mieszkańców nie tylko naszego powiatu, ale wręcz całej Polski. Po raz 9. zorganizowany został tam Bieg Służb Mundurowych. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest posiadanie legitymacji policyjnej, wojskowej, służby więziennej, państwowej straży pożarnej, straży granicznej, inspekcji transportu drogowego czy też deklaracja przynależności do ochotniczej straży pożarnej albo bycie emerytem wymienionych służb.

W biurze zawodów w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Rzgowie od godzin przedpołudniowych odbywała się rejestracja uczestników biegu. Stamtąd też wyruszył kolorowy pochód, na czele którego jechały pojazdy poszczególnych służb, szli zaproszeni goście oraz biegacze.  O godzinie 13:30 wszyscy zawodnicy w asyście Orkiestry Dętej OSP Rzgów udali się na Plac przed Remizą OSP Rzgów, skąd po wspólnej rozgrzewce prowadzonej przez instruktorów z siłowni Fabryka Dzika równo o godzinie 14:00 rozpoczął się 9 Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski.

Zwycięzcą tegorocznego biegu został Strażak PSP Oborniki Dariusz Szrama, dosłownie kilka sekund po nim linię mety minął Policjant Paweł Wylężek z OPP Katowice, trzecie miejsce zajął Policjant KWP Poznań Aron Przybył.   I tak plasują się pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej biegu mężczyzn. Spośród kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewelina Michnowicz Straż Graniczna Krosno Odrzańskie, drugie miejsce zajęła Żaneta Kowalczyk 1 Batalion Kawalerii Powietrznej Leżnica wielka, a na trzecim miejscu uplasowała się Daria Mitręga OPP Olsztyn. W klasyfikacji policjantów pierwszy był Paweł Wylężek, drugi Aron Przybył, a trzeci Paweł Łukaszuk z KPP Mrągowo.

Bieg przebiegał w znakomitej atmosferze fair play. Zawodnicy bardzo chwalili organizatorów za poziom przygotowania biegu i wielu z nich zadeklarowało udział w imprezie za rok. Organizatorzy również zapowiedzieli organizację za rok kolejnej edycji biegu.