Aktualności

Dzielnicowy odwiedził dzieci i młodzież w Kazimierzu Biskupim

Data publikacji 12.01.2018

We wtorek 9 stycznia uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim odwiedził dzielnicowy. Nadchodzące ferie to znakomity moment na przypomnienie kilku zasad bezpieczeństwa.

Dzielnicowy z Kazimierza Biskupiego st. sierż Kamil Polanowski spotkał się z dziećmi i młodzieżą ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Kazimierzu Biskupim. Tematem były programy służące poprawie bezpieczeństwa w wielu dziedzinach życia, prowadzone w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie. Są wśród nich: „Dopalacze niszczą życie”, „Dwie strony sieci”, „Bezpiecznie to wiedzieć i znać” oraz „Bezpieczna szkoła”.

Nie od dziś wiadomo, że rozmów o bezpieczeństwie nigdy za wiele, a zbliżające się ferie, to bardzo dobra okazja do przypomnienia najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznego zachowania się. Miłym upominkiem były kamizelki odblaskowe, które dzielnicowy rozdawał uczniom dzięki fundatorowi – Fundacji Czeremcha. Wielu uczniów musi chodzić poza obszarem zabudowanym kiedy jest ciemno, więc upominek był bardzo na czasie.