Aktualności

„Dopalacze niszczą życie” - ciąg dalszy działań

Policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy wspólnie z wójtem gminy Stare Miasto podjęli kolejne działania mające na celu uświadamianie szczególnie młodych ludzi w temacie niszczycielskiego działania dopalaczy. Na trzech autobusach MZK naklejono wymowne plakaty.

Dzisiaj o 10:30 na placu manewrowym MZK odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano autobusy MZK z nowymi plakatami. Tył każdego z pojazdów ozdobił rysunek, który wygrał w wojewódzkim konkursie na plakat promujący program „Dopalacze niszczą życie”. Zwycięzcą tego konkursu i autorką plakatu jest była uczennica Gimnazjum nr 1 Aleksandra Lewandowska, która dzisiaj uczęszcza do Liceum Plastycznego. Towarzyszyli jej koleżanki i koledzy z byłej klasy.

Na prezentacji autobusów obecny był wójt gminy Stare Miasto Ryszard Nawrocki oraz przedstawiciele samorządów Konina i powiatu, a to dlatego, że zwalczanie problemu dopalaczy jest jednym z priorytetów rozpoczętego niedawno autorskiego programu konińskiej policji „Razem dla bezpieczeństwa”. Do programu przystąpiły wszystkie gminy naszego powiatu i w ciągu najbliższych miesięcy w każdej z nich organizowane będą działania promujące bezpieczeństwo.

Naklejenie plakatów na autobusy MZK jest wkładem gminy Stare Miasto w realizację wspomnianego programu, dlatego też jak zapewnił przedstawiciel konińskiego MZK będą one kursowały w szczególności na terenie tej gminy.