Dzieci ze Ślesina odwiedziły zastępcę komendanta - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Dzieci ze Ślesina odwiedziły zastępcę komendanta

Uczniowie z klasy Ib i Ic z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie zawitały dzisiaj do Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Wizyta było wyjątkowa, bo dzieci spotkały się z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariuszem Jaworskim.

Wizyta dzieci wpisuje się w zeszłotygodniowe „Drzwi otwarte”, na które dzieci ze Ślesina nie mogły dojechać z powodu problemów z transportem. Dlatego też policjanci zrobili wyjątek i zaprosili dzieci w innym terminie, czyli dzisiaj.

Pierwszaki obejrzały policyjną strzelnicę, a policyjny instruktor wyszkolenia strzeleckiego pokazał broń, jakiej używają policjanci. Nie mogło też zabraknąć technika kryminalistyki, który opowiedział o odciskach palców i innych ciekawostkach ze swojej pracy. Dzieci mogły też przymierzyć policyjny hełm, potrzymać sporo ważącą tarczę, czy wziąć do ręki szturmową pałkę. Policjanci pokazali też dzieciom jak kierowca samochodu w nocy widzi osoby, które mają na sobie elementy odblaskowe, a jak te, które ich nie mają i wytłumaczyli dlaczego używanie tych elementów jest tak ważne dla bezpieczeństwa pieszych.

Nieodłącznym elementem każdej wizyty jest przejażdżka policyjnym radiowozem, i to oczywiście w pełnym hałasie, a więc z włączonymi światłami i sygnałami pojazdu uprzywilejowanego.

Na zakończenie dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – do swojego gabinetu zaprosił ich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Koninie nadkom. Mariusz Jaworski. Tutaj każdy mógł na chwilę usiąść w ważnym fotelu i na każdego czekały cukierki.

Marcin Jankowski