Aktualności

Komenda Miejska Policji w Koninie i portal "Konin Dzieciom" od dziś będą współpracować !

Komenda Miejska Policji w Koninie jest autorem programu "Razem dla bezpieczeństwa" , który zakłada realizację działań i akcji profilaktycznych na terenie całego powiatu. W dniu 5 lipca do naszego programu dołączył kolejny jego współorganizator.

W dniu dzisiejszym nastąpiło oficjalne podpisanie porozumienia pomiędzy Komendą Miejską Policji w Koninia a portalem "Konin Dzieciom" . Dzięki tej współpracy już niedługo na konińskich ulicach zobaczyć będzie można wiele materiałów prewencyjncyh skierowanych do rodziców oraz ich dzieci.

To ogromny krok w przód w tworzeniu nowej koncepcji pracy Policji. Od pewnego czasu zauważyć można zmieniającą się politykę pracy ukierunkowaną na społeczeństwo oraz jej potrzeby, tzw. COMMUNITY POLICING. Jest to koncepcja policji środowiskowej, przyjaznej i otwartej na nowe możliwości oraz potrzeby. Pierwszym z etapów naszej współpracy będą opaski niezgubki, które policjanci będą rozdawać na wszystkich możliwych festynach w naszym powiecie. Od teraz każdy mieszkaniec będzie mógł się zgłosić do policjanta po odbiór takiej opaski. Jest ona niezwykle ważna dla bezpieczeństwa dzieci, szczególnie w okresie wakacyjnych wyjazdów, imprez plenerowych, a nawet zakupów w zatłoczonych centrach handlowych.

 

Adrianna Karwowska-Kuna