Sompolno – działania priorytetowe dzielnicowych - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Sompolno – działania priorytetowe dzielnicowych

Data publikacji 01.10.2019

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sompolnie realizując swoje plany priorytetowe przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Do współpracy zaprosili fachowców, czyli policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy.

O planach priorytetowych dzielnicowych pisaliśmy już wielokrotnie i za każdym razem podkreślamy ich istotną rolę w podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa i świadomości społeczeństwa – często osób najstarszych. Właśnie z planami priorytetowym dzielnicowych związane były działania przeprowadzone przez policjantów ze Sompolna wraz z funkcjonariuszami konińskiej drogówki. Na wyposażeniu patroli były między innymi ręczne mierniki prędkości, ponieważ to wykroczenie jest najczęściej zgłaszanym przez mieszkańców poprzez system Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ubiegłym tygodniu patrole pojawiły się w kilku miejscach w gminach Sompolno i Wierzbinek. Kierowcy mogli przypomnieć sobie nieco zasad bezpieczeństwa, policjanci wręczali im ulotki o tym traktujące, ale niestety nie wszyscy kierowcy uniknęli mandatów – ci, którzy przekroczyli prędkość o naprawdę duże wartości, będą musieli je zapłacić, a na ich konta wpłynęły punkty karne.

Pisząc o działaniach prewencyjnych nie można nie wspomnieć też o spotkaniu kierownika ogniwa prewencji z sompoleńskiego komisariatu. Asp. szt. Artur Kowalski skorzystał z zaproszenia na spotkanie z seniorami, które odbyło się w piątek 27 września w Dziennym domu Pobytu – Klub Seniora w Sompolnie. Przybliżył zebranym tematykę oszustw, których ofiarą padają seniorzy, a szczególny nacisk położył na bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku poza terenem zabudowanym. Szczególnie ta ostatnia kwestia zajmuje sporo czasu podczas spotkań policjantów ze społeczeństwem, bowiem wciąż zdarzają się piesi nie wyposażeni w elementy odblaskowe. Policjanci rozdają mnóstwo odblasków, ale pewnie w końcu nie obędzie się bez mandatów.

Marcin Jankowski

  • Policjantka mierzy prędkość ręcznym miernikiem prędkości.
  • Policjant kontroluje kierowcę
  • Policjanci kontrolują kierowcę ciężarówki
  • aspirant sztabowy Artur Kowalski rozmwaia z seniorami o bezpieczeństwie
  • aspirant sztabowy Artur Kowalski rozdaje uczestnikom spotkanie ulotki o bezpieczeństwie