Festyn Bezpieczne Wakacje - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Festyn Bezpieczne Wakacje

dsc_4177Policjanci z Wydziału Prewencji konińskiej komendy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Chorznia zorganizowali dla dzieci z półkolonii festyn. Uczyli ich jak bezpiecznie wypoczywać na wakacjach.

Festyn odbył się we wtorek w parki Chopina na konińskiej Starówce. Wspólnie bawiło i uczyło się zarazem około 90 dzieci w wieku 6 – 13 lat wypoczywających na zorganizowanych półkoloniach. Policjanci i strażacy przygotowali dla nich sporo atrakcji.

Oprócz zwyczajowych pogadanek na temat bezpieczeństwa, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności kierowania rowerem po miasteczku rowerowym, w którym każdy musiał przestrzegać przepisów drogowych. Sprawność fizyczną sprawdzić można było na trzech przygotowanych torach przeszkód. W tym przypadku zresztą aktywny udział brali też opiekunowie.

Kolejną atrakcją była możliwość gaszenia wyimaginowanego pożaru – tutaj połączono przyjemne z pożytecznym ponieważ pożar udawały drzewa i dzieci „gasząc pożar” po prostu podlewały spragnione wody drzewa. Następne stanowisko uczyło udzielania pierwszej pomocy – takie umiejętności powinien nabyć każdy, bowiem nigdy nie wiadomo w jakiej sytuacji się znajdziemy.

Na zakończenie uczestnicy festynu otrzymali policyjne poradniki „Bezpiecznie to wiedzieć i znać”, z których mogą dowiedzieć się m.in. o zasadach poruszania się w ruchu drogowym, o bezpiecznym korzystaniu z internetu, czy jak zachować się w obecności agresywnego psa i wielu innych przydatnych na co dzień rzeczy.

{galeria}festyn_bezpieczne_wakacje_2016{/galeria}