Policjanci podsumowali piątkowe działania - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Koninie

Aktualności

Policjanci podsumowali piątkowe działania

Data publikacji 08.01.2018

W ubiegły piątek 5 stycznia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego konińskiej komendy prowadzili działania mające na celu kontrolę prędkości. To nie pierwsza taka akcja i kolejna, która wykazała, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko.

Nie były to działania prowadzone tylko na terenie Konina i powiatu. Podobne kontrole przeprowadzali mundurowi w całym kraju. Konińskich policjantów z „drogówki” można było spotkać przez cały dzień na głównych drogach w Koninie oraz w wielu miejscowościach naszego powiatu.

Przekraczanie dozwolonej prędkości, to także częste wykroczenie zaznaczane w systemie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, a więc sami mieszkańcy widzą na co dzień ten problem. Policyjne kontrole niestety to potwierdzają – kierowcy mają zbyt „ciężką nogę”.

W piątkowych działania wzięło udział blisko 30 policjantów. Skontrolowali oni ponad 180 kierowców. Niestety 88 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość i w związku z popełnionym wykroczeniem zostali ukarani mandatami karnymi. Jeżeli wziąć pod uwagę, że kierowcy ostrzegają się nawzajem w takich sytuacjach i wielu z nich z pewnością zwolniło po takim ostrzeżeniu, to problem przekraczania dozwolonej prędkości wydaje się być dość istotny.